Usługi Wsparcia w Procesach Restrukturyzacji

Nowa usługa polegająca na wsparciu procesów restrukturyzacyjnych w firmach, które dotknęła sytuacja spowodowana koronawirusem – nie zawsze kryzys to tylko negatywny skutek.

Jako firma księgowa i doradcza posiadająca wykwalifikowany zespół doświadczonych specjalistów proponujemy Państwu wsparcie w trudnej sytuacji kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie. Naszą misją jest nie tylko prowadzenie Państwa spraw księgowych, ale także pomoc w niezwykłych i stresujących warunkach panujących obecnie w gospodarce. Sami jako organizacja przestawimy pracę na inne tory i wiemy, że proces ten nie jest łatwy. Możemy dać Państwu wskazówki lub przeprowadzić przez trudny proces restrukturyzacji.

Chodzi nie tylko o wsparcie w identyfikacji problemów i wspólne znalezienie innych dróg, ale także określenie zakresu niezbędnej restrukturyzacji w tym także na drodze sądowej. Chodzi o znalezienie przez Państwa rozwiązań adekwatnych do tego co dzieje się dziś i zrestrukturyzowanie firmy, tak aby przetrwała ten trudny okres, aby potem wrócić na swoją właściwą ścieżkę. Restrukturyzacja to nie musi być proces prowadzący do zamknięcia firmy, to działania nakierowane na jej ratunek poprzez wyszukanie alternatywnych źródeł przychodów, zminimalizowanie kosztów, lub prowadzenie procesu restrukturyzacji sądowej. To niełatwa droga, ale dająca duże możliwości wsparcia dla przedsiębiorstwa, a w efekcie szansę na przyszłość.

 

Mamy w swoim gronie fachowców:

 1. Wykwalifikowanych księgowych z wieloletnim stażem
 2. Biegłego rewidenta
 3. Możliwość współpracy z wykwalifikowanymi prawnikami – wiedza i doświadczenie m.in. z zakresu prawa podatkowego, prawa spółek, wspomaganie M&A, prawa umóworaz z autorytetetem prawnym w zakresie restrukturyzacji i prawa upadłościowego
 4. Doradcę ds. restrukturyzacji – z kilkuletnim doświadczeniem w zakresie restrukturyzacji wewnętrznych jak i zewnętrznych np. w drodze procedury sądowej

 

Najważniejsze co powinniśmy wiedzieć w obecnej sytuacji to fakt, że poza problemami pojawiają się nowe możliwości. POziom stresu i ranga problemów nie zawsze pozwalają dostrzec możliwości. Naszą misją jest pomoc w uświadomieniu sobie tych możliwości. W dzisiejszym świecie, który zmieniał się szybko a po pandemii zmieni się ponownie jedyną stałą w działalności gospodarczej i prowadzeniu firmy jest ZMIANA. I nie musi ona być tylko zła. Może otworzyć nowe przestrzenie. Trzeba tylko i aż dopuścić do siebie jej obecność i pozwolić pomoc swojemu biznesowi.

 

Nasza oferta jest elastyczna – zależna od potrzeb i włożonej pracy.

 

PROCES DZIAŁANIA

 1. Spotkanie wstępne (obecnie on-line), na którym słuchamy Państwa i wspólnie identyfikujemy problemy – bierze w nim udział co najmniej 2 z wyżej wymienionych osób z naszego zespołu – koszt 0.
 2. Opracowanie wskazań i kroków do realizacji wraz ofertą cenową oraz umową o świadczenie usług doradczych i wspólne określenie zespołu wewnętrznego w Spółce i jego zadań. W opracowaniu znajdą się możliwe do realizacji koncepcje procesów restrukturyzacyjnych z rekomendacją co do trybu restrukturyzacji: wewnętrzne działania czy restrukturyzacja w drodze postępowania sądowego.
 3. Kolejnym krokiem jest przygotowanie dokumentów pod względem formalnym i prawnym w sytuacji podjęcia decyzji o rekomendacji w drodze postępowania sądowego we współpracy z zespołem wewnętrznym, po czym;
 4. Spółka dokonuje złożenia wniosku do sądu lub;
 5. Spółka uruchamia działania wewnątrz przedsiębiorstwa za pomocą jego zasobów.
 6. Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w drodze postępowania sądowego.
 7. W trakcie trwania umowy konsultacje mailowe, telefoniczne, osobiste – 10 godzin gratis.